Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę 2024

Po raz kolejny w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej w Lututowie, Szkoły Filialnej w Swobodzie i Niemojewie oraz przedszkolaki wraz z opiekunami wzięli udział w akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”. Koordynatorem akcji była pani Maria Markowska. Urząd Miejski w Lututowie zakupił worki oraz jednorazowe rękawice.

Uczniowie, pomimo niesprzyjającej aury pogodowej, posprzątali okolice naszej szkoły oraz wyznaczone ulice i tereny zielone w Lututowie, w Swobodzie i Niemojewie.

Celem organizowanej akcji było przede wszystkim promowanie postaw proekologicznych i zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem zaśmiecania w szczególności terenów publicznych, przydrożnych. Choć zbieranie śmieci daje najczęściej efekt krótkotrwały, czynne włączenie się w akcję może przynieść znacznie ważniejszy efekt w postaci zmiany świadomości ekologicznej i nawyków dzieci.

Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i od nas zależy jej przyszłość.