Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2024 w naszej szkole

22 kwietnia uczniowie klas IC, IIC i IVB wzięli udział w akcji "Żonkile" upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim.

Młodsi uczniowie obejrzeli bajkę „Pamięć drobinek” oraz uzupełnili karty pracy związane z pamięcią o dawnych wydarzeniach. Dzieci musiały zaprojektować peleryny superbohaterów, narysować emocje, zastanowić się, co pomaga nam pamiętać oraz wymyślić tytuły dla wybranych scen z filmu. Baśniowa historia przybliżyła dzieciom tematy empatii, sprawiedliwości i straty.

Starsi uczniowie obejrzeli animację opowiadającą o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką Krysią odbyli podróż po miejscach, czasach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać. Wykonali również własnoręcznie z papieru żonkile – symbol akcji. Dowiedzieli się także dlaczego właśnie ten kwiat jest znakiem rozpoznawczym akcji i dlaczego tak ważna jest pamięć o tych wydarzeniach.

Panie Katarzyna Olejnik i Renata Rębska przygotowały gazetkę, która utrwali uczniom najważniejsze fakty związane z tym wydarzeniem.

Była to już dwunasta akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile". Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „Łączy nas pamięć”.